Szukasz pomysłu na prezent? Polecamy kalendarze książkowe na 2022 rok!

Kalendarz książkowy to nie tylko niezbędne narzędzie do organizacji naszego życia zawodowego i prywatnego, ale także możliwość kreatywnej ekspresji swoich myśli, zobowiązań czy planów. Spośród setek dostępnych na rynku wzorów, rozmiarów i układów ciężko wybrać jeden, tym bardziej w przypadku, gdy planujemy kupić go jako prezent na święta czy urodziny dla bliskiej nam osoby. Na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie?

Rozmiar ma znaczenie

Pierwsze co rzuca się w oczy przy przejrzeniu półek z kalendarzami książkowymi jest ogromny wybór ich rozmiarów oraz różnorodność graficzna. Do najpopularniejszych formatów należą:

– A4 – największy dostępny format, charakteryzuje się dużą ilością miejsca na dodatkowe zapiski, może służyć również jako podkładka. Wśród wad warto wymienić jego nieporęczność oraz rozmiar, który często uniemożliwia schowanie go w mniejszej torbie;

– A5 lub B5 – zdecydowanie najpopularniejsze i najchętniej kupowane formaty, bez problemu zmieszczą się w damskiej torebce;

– A6 lub B6 – jedne z najmniejszych dostępnych formatów. Ze względu na mały rozmiar są to kalendarze, które najczęściej posiadają mało miejsca na zapiski, dlatego sprawdzą się najlepiej w użytku prywatnym.

Układ kluczem do sukcesu

To, jaki układ wybrać, zależy już tylko od naszych preferencji. Najczęściej kalendarz książkowy 2022 ma układ tygodniowy lub dzienny na każdej stronie. W zależności od przeznaczenia naszego kalendarza warto się zastanowić czy najlepiej sprawdzi się opcja pierwsza, gdzie 7 dni tygodnia mieści się na jednej stronie, czy druga, z rozpiską godzinową pod każdym dniem. Jeżeli żaden układ nas w pełni nie satysfakcjonuje, do wyboru mamy jeszcze kalendarze, w których sami wpisujemy konkretne dni. Coraz częściej możemy spotkać się również z opcją indywidualnego projektowania układu kalendarza, w której wybieramy dokładną ilość stron oraz ich zawartość. Co ciekawe, taka personalizacja wcale nie musi być droga.

Przy wyborze kalendarza książkowego na prezent pamiętajmy, by podobał się osobie obdarowanej nie tylko graficznie, ale również pod względem jego funkcjonalności. Tym samym będziemy mieć pewność, że nie umknie mu nic ważnego.